לימודי חינוך – תעודת הוראה

מכללות לחינוך מציעות מסלול של תואר ראשון בחינוך עם תעודת הוראה במקצוע נבחר ואף מסלול מיוחד המיועד לאנשים רבים אשר עוסקים בתחום ההיי – טק או כל תחום אחר ומבקשים להצטרף אל מסלול לימודי חינוך המאפשר לבעלי תואר ראשון ללמוד עבור תעודת הוראה בזמן יחסית קצר. כך יוכלו אותם אנשים להשתלב במסגרת חינוכית פורמאלית או בלתי פורמאלית במדינת ישראל.

לימודי חינוך – מסגרת המסלול והקורסים הנלמדים

כל אדם המבקש להצטרף אל מסלול לימודי חינוך יכול לבחור להתמחות באחד מהמקצועות הנלמדים בבתי הספר כמו מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, לשון ועוד. לימודי חינוך כוללים מגוון קורסים כאשר חלקם מהווים קורסי חובה שכל סטודנט חייב להירשם אליהם וחלקם קורסי בחירה הנתונים לשיקול דעתו של אותו סטודנט. בסוף הלימודים, כל סטודנט זכאי לקבל תעודת הוראה במקצוע אותו בחר ללמוד ותואר B.ed המאפשר לו לעסוק במקצוע ההוראה באחת מהמסגרות החינוכיות בארץ. סטודנטים במסלול לימודי חינוך נדרשים להחליט על מסלול הלימודים אליו יצטרפו וקורסי הבחירה שישולבו בזמן לימודיהם.

לימודי חינוך – בחירת מסלול לימודים וקורסי בחירה

כל סטודנט המבקש להצטרף אל מסלול לימודי חינוך עם תעודת הוראה רשאי לבחור חוג לימודים שלפיו ייקבע המקצוע שבו יקבל תעודת הוראה אשר יאפשר לו לעסוק באותו תחום בבתי הספר. לאחר בחירת חוג הלימודים, כל הסטודנטים נדרשים לבחור מסלול לימודים כמו למשל מסלול לחינוך מיוחד, מסלול לבית ספר יסודי, מסלול לגילאי גן ועוד. בכל המסלולים תוכנית הלימודים נבנית תוך שילוב הקניית ידע עיוני ומעשי על מנת לתת את הכלים המתאימים לסטודנטים שיאפשרו להם לעבוד כאנשי חינוך טובים ומקצועיים.

קורסי בחירה – כאמור, במהלך הלימודים עבור תואר בחינוך עם תעודת הוראה הקורסים מתחלקים לקורסי חובה שכל סטודנט נדרש לעבור כמו אנגלית למטרות אקדמאיות, עזרה ראשונה ועוד בין אם הוא שייך למסלול של חינוך מיוחד, חינוך בלתי פורמאלי או כל מסלול אחר. לצד קורסי החובה, ישנם קורסי בחירה מהם כל סטודנט נדרש לבחור ולהציב במערכת השעות הרלוונטיים לחוג ולמסלול בו בחר. לרוב קיים מבחר רב של קורסי בחירה מהם ניתן לבחור וכך כל סטודנט יכול לשלב קורסים אשר קרובים לליבו ויכולים לסייע לו בעתיד בזמן עבודתו בתור איש חינוך.

תעודת הוראה לבעלי תואר ראשון

אנשים רבים אינם מרוצים מהכיוון אליו הקריירה שלהם מתקדמת ומעוניינים לעשות שינוי. רבים מהם, בעלי תואר ראשון בוחרים להצטרף למסלול של לימודי חינוך המאפשרים לבעלי תואר ראשון לעשות תעודת הוראה במקצוע הנתון לבחירתם. מסלול זה נקרא הסבה אקדמאית כאשר לכל סטודנט מותאמת מערכת שעות שבועית בהתאם לתואר הראשון שברשותו ולקורסים שעליו להשלים על מנת לקבל תעודת הוראה. מסלול הסבת אקדמאים הוא קצר יותר ממסלול לימודים לתואר ראשון בחינוך ויוצר בפני אותם אנשים את ההזדמנות להתמודד עם אתגרים חדשים במקום עבודתם העתידי.