גישור משפחתי

family-mediation

כאשר מדובר בתחום המשפחה, רבים מדמיינים לעצמם מציאות אופורית של משפחה חמה אשר בה כולם אוהבים את כולם ומסתדרים זה עם זה. אולם, המציאות של לא מעט משפחות איננה תואמת את המציאות האופורית המדוברת.

ישנן לא מעט משפחות אשר סכסוך מכוער כלשהו עומד בין צד משפחתי כזה לאחר. המשפחות הללו הן משפחות אשר מלווה אותן שגרה לא נעימה הכרוכה בניהול מאבק ביניהם לבין הקרובים להם. אם אתם נתונים בסכסוך משפחתי כלשהו אזר נראה לכם כי מלבד לפנות לבית משפט לצורך יישוב ההדורים בצורה חוקית אין מה לעשות, כדאי שתכירו את תחום הגישור המשפחתי.

מהו גישור משפחתי?

גישור משפחתי הוא לרוב צעד אחרון של לא מט משפחות המסוכסכות באופן כלשהו לפני שהם פונים לבית המשפט לצורך הכרעה חוקית בעניין הסכסוך שביניהם. מטרתו של הגישור המשפחתי ליישר את ההדורים שבין צדדים שונים במשפחה החלוקים ביניהם ולהגיע להסכמות מבלי לערב את בית המשפט. סוגי גישור משפחתיים הינם רבים וכיום ניתן להיעזר בגישור משפחתי לצורך פתרון לסכסוכים עסקיים בין משפחה, סכסוכים על רקע גירושין ובעיות שונות בין בני זוג, סכסוכים על רקע ירושות, עיזבונות ועוד.  מטרתו הסופית של הגישור הוא להגיע להסכם המוסכם על שני הצדדים, אשר הצדדים יאלצו לחתום עליו בכדי להביע את הסכמתם הרשמית להבנות שנוצרו על ידי תהליך זה וליישום ההבנות הללו בשטח. משפחות רבות מעדיפות להגיע לגישור במקום לפנות לבית משפט מכיוון שבסופו של דבר, עדיין מדובר בסכסוך תוך משפחתי לא נעים, אשר עדיף לפתור באופן מסודר, דיסקרטי ונוח יותר, מבלי לערב גורמים משפטיים.

מדוע לבחור בגישור משפחתי?

גישור משפחתי איננו גישור אשר מתבצע בצורה חובבנית. מכיוון שגישור משפחתי הינו תהליך המתבצע על ידי עורכי דין מקצועיים בתחומם, אשר יודעים ומבינים כיצד לגשת אל תחום הגישור בצורה הבונה והחכמה ביותר, כך גם התוצאות אשר יסב תהליך זה בסופו של דבר יהיו התוצאות הטובות ביותר. פניה לגישור משפחתי תחסוך לכם לא פעם מאבק משפטי מייגע וארוך טווח, אשר יגזול מכם זמן רב, כוחות נפש ואך השקעה כספית משמעותית. לרם עם ניתן להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות מאשר התוצאות אותן יעניק תהליך משפטי בקשר לסכסוכים משפטיים בצורה הרבה יותר נוחה וקלה.

אם יש לכם סכסוך משפחתי כלשהו אז אינכם יודעים כיצד לפתור, כדאי שתבחרו עורך דין מומחה ומוכר עבור גישור משפחתי, שיסייע לכם וינתב את הסכסוך לעבר פתרון מוצלח ומקובל עבור כל הצדדים.