גישור

גישור

תהליכי גישור אלו תהליכים שעשויים למנוע הרבה כאב ראש עימותים מיותרים ואף הוצאות מיותרות. הגישור יכול להתאים בכל תחום בו התעוררו חילוקי דעות ושני הצדדים מעוניינים להגיע להסכם הדדי מבלי להגיע עד לבית המשפט.

כאשר פונים לתהליך של גישור, בין אם מדובר בסכסוך עסקי ובין אם זה בסכסוך משפחתי, המגשר יהיה זה שידאג כי שני הצדדים יהיו מרוצים בסופו של דבר מתהליך הגישור. ההסכמות תהיינה מקובלות על שני הצדדים והחיים יוכלו לעלות במהירות רבה על מסלול שפוי והגיוני.

למה כדאי לפנות לתהליך גישור?

בכל תחום, אשר בו התעוררו חילוקי דעות, כדאי מאוד לנסות את האופציה של הגישור. הליך הגישור עשוי למנוע בעיות רבות ואף לחסוך סחבת מיותרת שכרוך בהליך משפטי מורכב שידרוש תמיד חודשים ארוכים של דיונים מתישים ומורטי עצבים. אלו עשויים לארוך זמן רב ולעתים מדובר אפילו בשנים. הליך הגישור יכול להועיל מאוד במקרים רבים כמו לדוגמא במשפחה העומדת בפני פירוק, יכול הגישור לסייע רבות ותוך זמן קצר לשקם את המשפחה ולהעמיד אותה שוב על הרגליים כאשר כל אחד מבני הזוג מקבל את מה שהוא רצה. ההסכם ההדדי מאפשר להמשיך ולחיות אך באיכות חיים רבה יותר וטובה יותר.

היתרונות של תהליכי הגישור בנושאים השונים:

כאשר אנחנו פונים אל תהליכי הגישור אנחנו מרוויחים גם את החיסכון בזמן וגם את החיסכון בכסף היות ותהליך הגישור הוא הרבה יותר זול מכל הליך משפטי אשר אליו תפנו. מדובר גם בתהליך הרבה יותר פשוט וקל שמתנהל תוך תקשורת נעימה וחיובית.

מלבד זאת קיים היתרון הגדול שאינו קיים בבית משפט. בבית המשפט מכריעים בדרך כלל לטובת אחד מהצדדים כאשר בדרך כלל לא יצא מההליך המשפטי הסכם כלשהו שיהיה טוב עבור שני הצדדים. בהליך הגישור פועלים למען טובת העניין ולטובתם של שני הצדדים ולכן תמיד עדיף לנסות את האופציה של הגישור בטרם פונים אל הליך משפטי שעשוי להותיר צלקות קשות לשני הצדדים בסופו של דבר.

אם פונים אל מגשר מקצועי, קיימים סיכויי הצלחה רבים.