מה זה בית ספר מקצועי?

Professional-school

ראשית נבין מהו בה"ס מקצועי – אם אנחנו רוצים שתהיה לנו קריירה ויכולת טובה להתפרנס אנחנו חייבים לרכוש מקצוע.

לימודים במסגרת של בית ספר מקצועי יכולים להעניק לנו ידע וניסיון מעשיים שיאפשרו לנו לעבוד במגוון משרות. פעמים רבות הלימודים במסגרת בית ספר מקצועי ממומנים באופן מלא או חלקי על ידי משרד העבודה והרווחה או משרד הכלכלה על מנת לקדם אוכלוסיות שונות במדינה ולאפשר להם לרכוש מקצוע איכותי.

האם בה"ס מקצועי מתאים לכל אחד?

לא כולם רוצים ללמוד מקצועות חופשיים כמו רפואה, עריכת דין, הנדסה, היי טק , פיזיקה, הוראה. אם אנחנו רוצים ללמוד מקצוע שיאפשר לנו לפתח קריירה מצליחה מבלי שנצטרך ללמוד שנים רבות לתואר ראשון אנחנו יכולים לבחור בבית ספר מקצועי. בית ספר מקצועי הוא בית ספר שמלמד באופן מעשי מקצועיות שונים כמו טכנאות רכב, חשמל, טכנאי מחשבים, טכנאי שיניים, קוסמטיקה וכל מקצוע שנדרשת אליו הכשרה מקצועית שאינה דורשת רמת ידע אקדמאית. הלימודים בבתי ספר אלו הם מאתגרים ומעניינים והם מעניקים סל כלים מקצועי איכותי מאוד לכל מי שלומד בהם.

לימודים במסגרת של בית ספר מקצועי יכולים להתאים מאוד לכל מי שרוצה ללמוד ויש לו חוש טכני טוב. הלימודים יכולים לאפשר גם למי שאיננו בעל תעודת בגרות מלאה לרכוש מקצוע איכותי שיאפשר לו להתפרנס בכבוד ולעבוד במשרה מלאה כעצמאי או שכיר במשק. רוב התלמידים בבתי ספר מקצועיים הם אנשים שעברו את גיל 18 ואת גיל הצבא. דרישות הקבלה לבתי ספר מקצועיים כוללים לעתים 12 שנות לימוד, תעודת בגרות מלאה או חלקית, ידיעת השפה האנגלית, בגרות במתמטיקה ועוד – כל מסלול לימודים בכל בית ספר מקצועי הוא בעל תנאי קבלה שונים.

מה לומדים בבית ספר מקצועי?

בית ספר מקצועי הוא מקום בו אנחנו יכולים ללמוד מיומנות מקצועיות רבות. הלימודים יכולים להיות במגוון תחומי דעת כמו טכנולוגיה, רכב, חינוך, רפואה וכו'. בגמר מסלול הלימודים וההכשרה הבוגרים של בית ספר מקצועי מקבלים תעודה מקצועית שמאפשרת להם להתקבל ביתר קלות למקומות עבודה בשוק הרחב.