מבחני מחוננים

מבחני מחוננים

מטרתם של מבחני איתור למחוננים היא לקבוע את דרגת ההצטיינות של התלמידים במטרה להעביר אותם לתוכנית לימוד מתאימה למנת המשכל שלהם.

מה כולל המבחנים

מבחני מחוננים כוללים שאלות יכולת ולכן חשוב ביותר להתכונן למבחנים על מנת לשפר את הסיכויים. מדובר במעמד מלחיץ ביותר הן עבור הילדים והן עבור ההורים ולכן חשוב להיערך בהתאם.

מי קהל היעד של המבחנים

אחת לשנה משרד החינוך עורך את המבחנים לקהל ילדים בגילאי  שמונה עד עשר במטרה  למצוא עבורם תוכנית לימודים מתאימה על מנת שתהיה להם אפשרות לפתח את הכישורים שלהם.

קיימות ערכות הכנה למבחן

בשל העובדה כי מדובר במבחן הנועד לקבוע את השיבוץ של הילדים, ניתן לרכוש ערכות הכנה למבחן וכך לנסות להפחית את הלחץ.  בשל העובדה כי המבחן מבוצע בזמן קצוב ורמת קושי גבוהה על הילדים להתכונן היטב על מנת לשפר את הסיכויים להצלחה. משום כך, הכנה לקראת המבחן מסייעת רבות בהצלחתו.

אילו נושאים נכללים במבחן

במבחן נכללים נושאים רבים ונשאלות שאלות רבות הדורשות מיומנות גבוהה ולכן על הילדים להתכונן על מנת להפגין הצלחה במבחן.

אוצר מילים: חלק מהמבחן כולל בדיקה של אוצר מילים וידיעה של מילים נרדפות וכן בקיאות בפתגמים.

ידע כללי: המבחן כולל גם שאלות בנושא ידע כללי.

חשיבה לוגית: המבחן כולל התייחסות לתפיסת רצף.

יכולת מילולית: בפרק של היכולת המילולית נבדקת היכולת לפתור בעיות מילוליות.

ההכנה למבחן תאפשר להוריד את מפלס החרדה

באמצעות הכנה למבחן יהיה ניתן להוריד את מפלס החרדה. אין ספק כי מדובר בסיטואציה מלחיצה למדי ולכן על ההורים להקפיד על תרגול.  באמצעות הכנה מקצועית הנעשית על ידי טובי המורים ניתן להגיע מוכנים למבחן ללא כל חשש.

כיצד תאתרו את המורים הטובים ביותר

לצורך ההכנה חשוב מאוד לאתר את המורים האיכותיים ביותר. איתור המורים האיכותיים ביותר יבטיח כי הכנה תתבצע על הצד הטוב ביותר בצורה המקצועית ביותר.  מורים מקצועיים יסייעו בהכנה באמצעות הדמייה של מבחן הכולל מספר רב של שאלות במטרה לבחון את הידע ולצבור כמה שיותר ניסיון לקראת המבחן.