תואר שני במשפטים

תואר שני במשפטים

בשלב מסוים רבים מרגישים כי עליהם להתמקצע בתחום העיסוק שלהם על מנת להרחיב את האופקים ולפתוח אפשרויות קריירה נוספות. בתחום המשפטים אחת האפשרויות היא להירשם לתואר שני במטרה להעמיק את הידע ולהתמקצע בתחום,  בייחוד בתחום בו התחרות רבה.

חשיבות הפיתוח האישי

לצד החשש לחזור לספסל הלימודי במסגרת תואר שני במשפטים על המשתמע מכך- להגיע לאוניברסיטה כמה שעות ביום ולוותר על שעות עבודה, כיום נהוג להזכיר מונח בשם פיתוח אישי. אותו מונח מתייחס לרבים בעולם התעסוקה ועיקרו עניין רב. אם בעבר היה נהוג לדבר על שכר בהקשר של תואר שני, הרי היום גם נהוג להזכיר עניין רב. רבים מחפשים אחר אתגר אינטלקטואלי בעבודה שלהם באמצעות הרשמה לתואר שני.

מה כוללת התוכנית לתואר השני

התוכנית לתואר השני כוללת בין היתר התמחות בתחום משפט עסקי וכך ניתן להרחיב את הידע בתחום המשפטי. אמנם תואר שני במשפטים לא ממש יסייע בעת הקבלה לעבודה, אבל מהווה יתרון משמועתי בתחום השכר. כאשר עורכי דין מציגים את העובדה כי הם בוגרי תואר שני, הרי הם מצויים ביתרון על פני עורכי דין בעלי תואר ראשון.

מקום הלימודים מהווה פרמטר משמעותי

יתרה מכך, גם מקום הלימודים מהווה פרמטר משמעותי למדי- בעלי תואר שני מטעם אוניברסיטאות מחו"ל הינם בעלי יתרון משמעותי בהשוואה לבעלי תואר מטעם אוניברסיטה בארץ.  בשל כך, חשוב ביותר לבצע סקר מקיף טרם ההרשמה ללימודים על מנת לבחור את המקום הטוב ביותר. בחירת המקום הטוב ביותר תסייע ליהנות מלימודים ברמה גבוהה. חשוב מאד להגיע למקום ואף לשוחח עמוקות עם בוגרי התוכנית.

אורכו של התואר השני

אורכו של התואר השני כ4 סמסטרים, כאשר ישנן תוכניות לימודים מסוימות אשר ניתן לקבל את התואר בתום שנת לימודים מרוכזת.  אורכו של התואר השני מאפשר לרבים להמשיך בעבודה.

לסיכומו של דבר

אין ספק כי יש לא מעט יתרונות ללימודי תואר שני אך הלימודים אינם מיועדים לכולם. באמצעות תואר שני ניתן להתקדם בעולם המשפט אבל רצוי להקדיש לכך מחשבה רבה טרם ההרשמה ללימודים.