קורס תשתיות ומערכות

קורס תשתיות

יכול להיות שאתם מאלו שמסתבכים עם ההבדל בין תשתית לספק אינטרנט ולא רק בגלל שהם מבלבלים. באופן כללי כל נושא התקשורת והמערכות יכול להיות מבלבל מאוד אך אם אתם רוצים ללמוד עליו לעומק כי הוא מעניין אתכם, תוכלו להירשם לקורס תשתיות ומערכות וליהנות מתגמול נאה.

מהו קורס תשתיות ומערכות?

קורס תשתיות ומערכות הוא אחד מהקורסים שבוודאי לא שמעתם עליהם וכיוצא בזה לא חשבתם לעבור מעולם. עם זאת, המאמר הזה ישנה את מה שאתם חושבים על התחום ויסביר לכם על העולם המרתק של תשתיות ומערכות וכיצד הן עובדות. קורס תשתיות ומערכות מספק לכם את הידע להבין ולטפל בבעיות שקורות בתשתיות, לא לפני שתלמדו כיצד הן פועלות. הכוונה לתשתיות תקשורת ואינטרנט, ובסוף הקורס תקבלו תעודת הסמכה שמכשירה אתכם לטפל בבעיות הללו. הקורס לא יהיה פשוט כלל אך זה נושא שהולך ועולה בעולם בשל התקדמותו של עולם הדיגיטל והעולם המקוון.

למי הקורס יכול להתאים?

קורס תשתיות ומערכות יכול להתאים בעיקר לאנשים שמכירים את עולם התכנות ומתחברים אליו אך חשוב לזכור כי יש קורסים שמתאימים גם לאנשים ללא רקע בכלל. אמנם מי שמכיר את המושגים בתחום ירגיש יותר בבית אך כל מי שנחוש להצליח בתחום ומתחבר לעולם המחשבים והתקשורת ימצא מהר מאוד את מקומו. כמו כן חשוב לזכור כי הקורס יכול להתאים למגוון רחב של אנשים שרוצים לעשות הסבה מהמקצוע בו הם מתעסקים, בדרך כלל מעולם המחשבים. תשתיות ומערכות הן הבסיס להכול ובעיות בהן יכולות להיות קשות מאוד לארגון, ולכן הדרישה למקצוע גבוהה מאוד.

איפה אפשר לעבור את הקורס?

בדרך כלל לא ניתן למצוא באוניברסיטאות קורסים קצרים אפילו שקורס מערכות ותשתיות  יכול להיות ארוך, כי לא מדובר על לימודים לתואר אלא לימודי תעודה. את הקורס ניתן לעבור במכללות רבות בארץ, בעיקר מכללות טכנולוגיות כמו למשל מכללת ג'ון ברייס, האקר יו וכן הלאה. הקורסים יכולים להיות שונים מאוד זה מזה גם בזכות הסילבוס שיהיה שונה מאוד כאשר הדגש יינתן על נושאים אחרים, וגם בגלל המוניטין של מקום הלימוד. יש מכללות שגאות בכך שתלמיד אחד שלהם הפך להיות ספק תשתית אינטרנט ואחד אחר השתלב בשורותיה של חברה מובילה ויש כאלו עם פחות קבלות בתחום.

למה כדאי להיכנס לתחום זה?

כדאי להיכנס לתחום התשתיות והמערכות בעיקר בגלל שמדובר במשכורת נאה במיוחד בשילוב עם היצע גדול בשוק, כמעט באופן תמידי ובשנים האחרונות באופן עולה. יותר ויותר משרות נפתחות כי כל חברה כיום רוצה שיהיה לה עובד אחד לפחות שיהיה אחראי על התשתיות, בין אם מדובר על ספק תשתית אינטרנט של מוקד שירות או על השרתים של חברת סטארט אפ. המשכורת נאה מאוד ובדרך כלל תתחיל לפחות מ-10 אלף שקלים כאשר צריך לזכור כי יש אפשרויות קידום רבות. תמיד אפשר ללמוד עוד נושאים ולהתמקצע לעומק ובהתאם גם המשכורת תשתפר.

כמה עולה הקורס וכמה זמן הוא נמשך?

קורס תשתיות ומערכות יכול לעלות החל מ-5000 שקלים ועד 25 אלף שקלים, הכל תלוי היכן תחליטו ללמוד. המחיר של הקורס מושפע כמובן גם מהאורך שלו וגם מאיכות מקום הלימוד ועל הפרמטר האחרון לא כדאי להתפשר. בסופו של דבר תלמידים שיוצאים ממקום לימוד טוב יותר יפגינו יותר ידע ויתקבלו למשרות טובות יותר מה שישפיע על עתידם. כמובן שיש שיקול גם למחיר וגם לתכנית הלימודים מבחינת ימים ושעות, ולכן מומלץ לבצע סקר שוק ולקבל החלטה שקולה.