תואר שני בבריאות הציבור – מהם תנאי הקבלה?

עומדים לפני החלטה בנוגע ללימודים גבוהים הקשורים בבריאות הציבור? במאמר שלפניכם נסקור עבורכם את כל תנאי הלימוד והקבלה במגמת תואר שני בבריאות הציבור. אז אם גם אתם חולמים להשתלב בתחומי הרפואה ויש בידיכם כבר תואר אחד בנושאים אחרים- הנה האפשרות שלכם להרחיב ידיעות וללמוד ולהתקבל אל לימודי תואר בבריאות הציבור. אז מה יידרש מכם ואיך תוכלו לממש את הרצון הזה? כל התשובות במאמר הבא.

איך מתקבלים לתואר שני בתחומי הבריאות?

תנאי קבלה בתחומי תואר שני בבריאות הציבור יידרשו מכם ציון של לא פחות מ80, מאידך יש בהחלט מקרים כי ממוצעים נמוכים יותר יתגמשו ויספקו לכם את האפשרות הנ"ל. כמו כן במקרים של ניסיון תעסוקתי בתחום זה בהחלט ייטב אתכם ויספק יתרון לעבור את תהליכי המיונים אל מול ועדת הקבלה. במסגרת תנאי הקבלה יידרשו תנאים כמו מבחני כניסה או השתתפות בקורסים השלמה כאלה ואחרים אבל החדשות הטובות הן כי לימודי ההשלמה לא יכללו ריבוי שעות אך כן יידרשו ידע בתחום הסטטיסטיקה והמתמטיקה.

מהם תנאי הקבלה באוניברסיטאות השונות?

תנאי קבלה במסגרת תואר שני בבריאות הציבור משתנים ממוסד אחד למשנהו. אם תבחרו ללמוד באוניברסיטת תל אביב יידרש מכם להציג תעודות של אנשי מקצוע הבאים מתחום הרפואה והבריאות מאידך גם אם אין לכם רקע מהתחום תוכלו להגיש מועמדותכם. תנאי קבלה באוניברסיטת תל אביב יהיו אף הם ממוצע של תואר ראשון על ציון 80, תנאי קבלה, ניסיון או רקע בתחום יתרון ובמידת הצורך לימודי השלמה. אוניברסיטת חיפה תכלול כמה וכמה מגמות הקשורות בבריאות וביניהן גם התמחות בניהול מערכות בריאות – זאת לצורך קבלת תואר MHA והתמחות במנהל מערכות בריאות. התנאים הנדרשים באוניברסיטת חיפה ידרשו אף הם ממוצע של 80 בתואר הראשון בתחומי מדעי החיים, בחרה ורווחה, כמו כן, תידרש רמה בסיסית במחשבים ואינטרנט וכן ראיון קבלה. מעמד הזה יהווה הניסיון התעסוקתי יתרון גדול ואם זה לא יספיק יידרשו גם כאן לימודי השלמה בהתאם.

האם יש הטבה לגבי תלמידים עם מוגבלות או לקות למידה?

כמו בכל דבר, חשוב לפנות גם אל אנשים בעלי מוגבלות או לקות למידה- אלו שאינם עומדים בתנאים המצוינים כאן אבל כן עומדים או עמדו בתנאי הקבלה. אם כן, מעומדים שהצליחו לעמוד בתנאי קבלה לאוניברסיטאות יוכלו לפנות אל ועדת הקבלה השונות ואלה ידונו באשר לדרישתם באופן פרטני ובתנאי כי הממוצע של התואר הראשון אכן עומד על מינימום שמונים.

רוצים לאתגר את עצמכם ולימודי תואר הראשון שלכם אינם מספקים אתכם? אם כן, קריאה זו ייעודית גם לכם- האנשים המחפשים לשאוף גבוהה ולקחת את ידיעות הרווחה או הרפואה שלכם למקום הראוי- באמצעות תואר שני בבריאות הציבור זה יכול להצליח גם לכם.