קורס ניהול

 כל מנהל באשר הוא רוצה להישאר רלוונטי וחיוני לעסק, להיות מנהל שיגרום לעסק שלו לצעוד קדימה ולהפיק כמה שיותר רווחים. אז כיצד בעצם ניתן להישאר רלוונטי ובעל חוש עסקי גבוה כאשר עולם העסקים מתקדם מרגע לרגע?

ובכן, כיום ניתן למצוא סוגים שונים של קורסי ניהול כשמטרות קורסים אלו הם בעצם לאפשר למנהל להשתפר בתחום ספציפי אחד, להרחיב את הידע שלו במגוון תחומים או להעניק למנהל ידע נרחב שיתרום באופן ישיר להתפתחות העסק שבראשותו.

קורס ניהול – ניהול טוב מתחיל מכאן.

מנהל טוב הוא מנהל אשר יודע שעל ידי הטעמת כמה שיטות פעולה בעסק או בארגון ניתן להביא את השינוי הבא, שינוי מרענן אותו כל עסק צריך מדי כל תקופה. כאמור, כיום ניתן למצוא סוגים שונים של אימון מנהלים כאשר על ידי אימון מנהלים זה יוכל המנהל להתמקצע בתחום הניהול הספציפי שלו או לחילופין להרחיב את הידע שלו.

אז אילו סוגים של קורסי מיומנות ניהול ניתן למצוא כיום? ובכן, ניתן למצוא קורסי מיומנות ניהול שונים ומגוונים, כמו לדוגמא:

  • קורס ניהול פרויקטים.
  • קורס פיתוח מנהלים.
  • קורס ניהול פיננסים.
  • קורס ניהול הארגון.
  • קורס ניהול תיקי השקעות.
  • קורס ניהול שיווק ופרסום ועוד שפע של קורסים נוספים אותם ניתן ללמוד בכל מיני אוניברסיטאות ומכללות שונות בארץ.
קורס ניהול

קורס ניהול

מנהל כמנהיג

במשך החמישים שנה האחרונות נערכו מחקרים אינטנסיביים בנושאי ניהול צוותים, פיתוח מנהלים, ניהול ומנהיגות. ממחקרים אלה עלה כי אין שום דפוס ייחודי וחד משמעי של תכונות וכמובן שגם של מאפיינים אשר ניתן לייחס אל מנהלים ולמנהיגים. במרוצת השנים ניסו לברר האם אנשים שתיפקדו ומתפקדים כ- מנהלים/מנהיגים יש תכונות מולדות או נרכשות.

קיימת איזושהי משאלה נסתרת שעל פיה תהיה אפשרות לבנות שיטות הדרכה ושיטות אמון שיצליחו להכשיר מנהלים ומנהיגים על מנת שאלו יצליחו להצטיין כמה שיותר בניהול קריירה, ניהול אפקטיבי, ניהול אסטרטגיה, ניהול סדרי עדיפויות, ניהול זמן, יעדים ומטרות וכל מיני אלמנטים ניהוליים נוספים.

חשוב להבין שגם למנהלים שנחשבים כמצוינים בתחומם יש תמיד לאן לשאוף. אינטליגנציה, תקיפות והתמדה (על פי מחקרים רבים שנערכו בנושא) גורמת למנהלים ולמנהלים להיות טובים יותר ממנהלים (מנהיגים אחרים) שאין ברשותם את תכונות אופי אלו. אז אילו סוגי מנהלים/מנהיגים ישנם?

  • המנהיג/המנהל המשימתי – המנהל/מנהיג המשימתי נוטה להדגיש, הרבה יותר ממנהלים/מנהיגים אחרים,את מטרותיה השונות של הקבוצה. מעבר לכך, מנהיג/מנהל זה נוטה גם לבקר את עבודות אנשיו ולעקוב אחר הביצועים שלהם. מנהיג/מנהל זה אחראי על הקצאת וחלוקת המשאבים. מנהיג/מנהל זה יוצר עבור אלו שכפופים לו מבנה ברור של המשימות אשר עומדות בפניהם, מדגיש את חלוקת העבודה בצורה ברורה, מהו לוח הזמנים ואף נוטה לפקח על תוצאות הביניים.
  • המנהיג/מנהל "מוכוון אנשים" – הגדרה זו מתייחסת למנהיג/מנהל שמתחשב מאוד בצרכיי אנשיו ואף נוטה לדאוג לצרכיהם האישיים.  מנהל/מנהיג זה מתעניין בשלום אנשיו ודואג לרווחתם.

מנהיג/מנהל הוא אדם אשר חייב לגלות את הפוטנציאל של הכפופים לו. במידה והכפופים למנהל/מנהיג אינם מסוגלים לבצע את עבודתם כראוי או אינם מסוגלים לקחת אחראיות זהו תפקידו של המנהל/מנהיג להניע אותם קדימה ולמלא אותם במוטיבציה אשר תגרום להם למלא את עבודתם ברמה המקצועית הטובה ביותר בפעם הבאה.