4 טיפים לבישול עם סו ויד

שתפו את הפוסט

אם גם אתם התאהבתם בעולם המטבח, אוהבים לארח ומכורים לפרקים של 'מאסטר שף' לא יהיה מפתיע למצוא אתכם כאן. אם נאמר את האמת, ישראלים רבים מוצאים את עצמם כאן. זאת משום שכולנו, בסופו של יום מכורים לבישול.

ישראלים אוהבים אוכל. הם אוהבים לבשל, אוהבים להרגיש אוכל, אוהבים לטעום אוכל ואוהבים בעיקר להתחדש ולמצוא דרכים יותר ויותר יצירתיות להכין מה שירצו. החדירה של שיטות בישול מודרניות למטבח הפרטי התרחשה די בקלות. השילוב של העניין ההולך וגובר באוכל עם הנגישות של המכשירים החשמליים הרלוונטיים מוביל רבים ליהנות משיטות חדשות לבישול אותן לא הכירו לפני כן. בשילוב עם חדוות הבישול האוחזת בעוד ועוד ישראלים, רבים מאתנו מחפשים פתרונות בריאים יותר עבור הארוחות שאנחנו מבשלים לעצמנו ולמשפחה שלנו. אם בעבר אהבנו להתענג על שניצלים קפואים מקופסא שהיינו רוכשים בסופר, היום אנחנו מודעים יותר ומבינים כי אין טוב יותר מלהיות בעלי שליטה ולדעת בדיוק מה החומרים אותם אנו מכניסים לגוף של הילדים שלנו.

בדיוק בשביל זה המציאו את ה- 'סו ויד'…

סו ויד הוא מכשיר שניתן לו על שם הפעולה אותה הוא מבצע. 'סו ויד' או בשמו הצרפתי:  Sous vide , היא שיטת בישול שמקורה בצרפת המאפשרת בישול של חומרי גלם שונים בעזרת שקית אטומה המייצרת וואקום. מכיוון שאנחנו חיים בעת המודרנית בה אנו יכולים לדעת בדיוק כמה זמן לוקח לכל מאכל להתבשל אנחנו למעשה כבר לא צריכים להיות 'על המשמר' כאשר אנו מבשלים אוכל. אנחנו יכולים להכניס את השקית האטומה עם חומרי הגלם המתאימים למה שאנחנו רוצים לאכול ולתת למים לעשות את שלהם. אם אנחנו אוהבים לבשל דווקא ורוצים להכין לילדים שלנו ארוחה אותה הם יוכלו לחמם לעצמם גם אם אנחנו לא נמצאים בבית, אנחנו יכולים לעשות גם את זה בקלות בלי לרכוש מאכלים מלאים בחומרים משמרים בסופר. אנחנו יכולים להכניס לשקית סו ויד את הארוחה אותה בישלנו ולתת לילדים שלנו לחמם את הארוחה במיקרו, על המחבת או בתנור בהתאם למאכל אותו הם מחממים והיכולות שלהם בהתאמה לגילם.

טיפים לבישול עם סו ויד

  1. אל תכניסו נוזלים: מכיוון שטכניקת הבישול עובדת על שקית ואקום, אטומה לאוויר, מים עלולים להחדיר אוויר שיפגע בבישול.
  2. הקפיאו מראש: אם אתם רוצים לשמור את הארוחה שהכנתם למועד מאוחר יותר, אל תכניסו ישר את השקית למקפיא אלא העבירו קודם לקערה מלאה מי קרח שיביאו את טמפרטורת השקית ל -1-4 מעלות.
  3. סגרו את השקית היטב: מכיוון שמדובר על שקית וזו עלולה להיפתח, שימו לב כי לא נשארו שאריות מזון בשולי השקית העלולים לפגוע באטימות שלה מה שיפתח אותה במהלך הבישול.
  4. השלימו את המהלך: בישול בסו ויד חסר טעמים כמו של צליה, טיגון או חימום בתנור המעניקים עוד שכבה של 'קראסט' לאוכל, לכן ההמלצה היא להגיע כמעט עד לסוף תהליך הבישול ולהשלים אותו בתנור, במחבת או בכל כלי אחר שייתן עוד טעם.

הירשמו לניוזלטר שלנו

פוסטים נוספים

תמונה של איך לשווק בפייסבוק כמו מקצוען?
מכללות

איך לשווק בפייסבוק כמו מקצוען?

כדי לשווק בפייסבוק כמו מקצוען, אתם צריכים להבין את הפלטפורמה לעומק ולדעת כיצד להשתמש בה כדי להגיע לקהל היעד שלכם בצורה יעילה. להלן כמה טיפים

תמונה של בחורה בקורס דיגיטלי
כללי

טיפים והמלצות להצלחה בקורס דיגיטלי

הצלחה בקורס דיגיטלי דורשת השקעה של זמן ומאמץ, בדומה להצלחה בקורס פרונטלי. עם זאת, ישנם כמה טיפים ספציפיים שיכולים לעזור לכם להצליח בקורסים דיגיטליים: הגדירו