מיקור חוץ שיטה להתייעלות

כיום כמעט כל החברות בארץ ובעולם (ואין זה משנה אם מדובר על חברה קטנה, חברה בינונית בגודלה או לחילופין חברה גדולה) משתמשות בשירותי חוץ בכל מיני תחומים, כמו לדוגמא: פיתוח טכנולוגי, ייעוץ משפטי, ניהול השיווק ועוד שפע של נושאים נוספים.

מודל “מיקור החוץ” נחשב כמודל מאוד פופולארי ושוק זה מתאפיין בתחרותיות אינטנסיבית ודומיננטית מאוד. אז מהו בעצם מיקור החוץ? ובכן, מקור החוץ הוא העברה של חלק מפעילויות החברה אל גורם שהינו חיצוני ומקצועי ורכישה של שירותים שונים אשר נעשים על ידי חברות קבלניות.

אין שום צל של ספק שבעידן המודרני מיקור החוץ מהווה תחליף יעיל מאוד לגיוס, להכשרה ולהרחבה של כוח האדם בתוך מסגרת החברה עצמה. מעבר לכך שדבר זה מסייע בצמצום העלויות

מבחינת כוח אדם ותפעול. שירותי מיקור החוץ מתאפיינים גם בפעילות שהינה ממוקדת ובהתמחות ייעודית בתחום השירות עצמו.

ניהול השיווק

מיקור חוץ בתחום השיווק – יתרונות

שוק העבודה נחשב כשוק מאוד תחרותי ותחום מיקור החוץ בתחומי ניהול השיווק מאפשרים לחברות (בעיקר בינוניות ולחברות קטנות) להצליח להגיב במהירות לסביבה החיצונית המשתנה. מעבר לכך, על ידי קורס שיווק בתחום מיקור החוץ יידעו כיצד העסקים (הקטנים והבינוניים כאחד) לדעת כיצד ליעל את הפעילויות השונות שלהם על מנת להצליח להגדיל רווחים.

קורס שיווק מאפשר לתלמידים להבין כיצד תחום מיקור החוץ למעשה משחרר את החברה מתוך מערכת מאוד כובלת של יחסי מעביד – עובד על כל השלכותיה השונות שקיימות מכך. אז אילו יתרונות יש למיקור החוץ בתחום השיווק? ובכן, ניתן למצוא שפע של יתרונות, כמו למשל:

  • שכר העובדים – התשלום לחברת מיקור חוץ הוא נמוך בצורה מאוד משמעותית ביחס לתשלום משכורות של כמה עובדים בתוך מחלקת שיווק פנימית יחד עם ההוצאות אשר נלוות מיחסי עובד ומעביד מתמשכים.

 

  • חסכון – על ידי שיטת מיקור חוץ התשלום הוא למעשה על העבודה עצמה בלבד, ללא שום עלויות נלוות, כמו לדוגמא: הוצאות של חשמל, הוצאות עבור מחשוב, הוצאות של חדר עבודה ומשרד ועוד הוצאות נוספות על ציוד נלווה.

 

  • עלויות שהינן נמוכות – חברות אשר בוחרות שלא לפנות לשירותי מיקור חוץ בתחום השיווק נאלצות (לרוב) להעסיק מנהל מקצועי בתחום השיווק אשר שכרו מאוד גבוה ביחס לשכר הממוצע בשוק, ללא שום קשר להטבות הנלוות כמו לדוגמא: תנאים סוציאליים משופרים, טלפון סלולארי, רכב צמוד והטבות נוספות.

 

  • גמישות – שירותים בתחום מיקור חוץ בתחום השיווק ניתנים בהתאם לדרישות השונות של הלקוח וכמובן שגם בהתאם לשינויים הרבים אשר מתרחשים בענף בו מתמחה החברה או בשוק אחר.

 

  • רמת סיכון נמוכה – חברות אשר עוסקות במיקור חוץ בתחום השיווק פעולות על פי תוכנית עבודה מאוד מסודרת במטרה להצליח להגיע להישגים בפרק זמן קצר יחסית.

 

  • יעילות –  לשירותים הרבים של מיקור חוץ בתחום השיווק יש כל מיני יתרונות, כמו למשל: סל שירותים רחב ומגוון בתחומי השיווק, הדרכה מקצועית שיווקית מונחת מטרה בעתיד, אפשרות לשכור את שירותי חברות אלה לתקופות מוגבלות או לחילופין רק לפרויקטים מסוימים, אימון בתחום השיווק ושלל יתרונות נוספים.