קורס מדריכי פילאטיס

קורס מדריכי פילאטיס

רבים מחפשים תעסוקה מעניינת ומאתגרת שתאפשר להם להתפרנס בכבוד, יחד עם תחושת סיפוק.

אם היו אומרים לכם שניתן לעשות זאת במהירות יחסית וגם לשמור על הבריאות שלכם בו זמנית?

אז אם גם אתם מחפשים ללמוד קורס מעשי שיקדם אתכם בעולם התעסוקה ויאפשר לכם לשלב תחביב יחד עם פרנסה הגעתם למקצוע הנכון..

קורס מדריכי פילאטיס הינו קורס שמתאים לאנשים שטרם התנסו בתחום ולכאלה אשר מיומנים ופוקדים את הסטודיו לעיתים קרובות.

הקורס משלב ידע תאורטי נרחב אודות האנטומיה והפיזיולוגיה של הגוף בשילוב התנסות מעשית, למידת מערכי הדרכה וכמובן השיטה עצמה.

היכן מתקיים קורס מדריכים ומה לומדים?

ישנם מקומות רבים בהם נערכים קורסי מדריכי פילאטיס, כאשר כל בית ספר ומכללה מביאים את ה”אני מאמין” שלהם לתכני ההדרכה. באופן כללי בכל מוסדות הלימוד תינתן הקדמה על איברי הגוף השונים יחד עם התמקדות בשרירי הליבה והיציבה. לאחר שיבינו התלמידים את השרירים המעורבים יעמיקו הקורסים על שיטת הפילאטיס, התפתחותה, וניתוח של התרגילים השונים אותם יבצעו המדריכים. מקומות מסוימים יתנו יותר דגש על פרקטיקה וחלקם אף יחייבו את התלמידים לעשות סטאז’ קצר שיאפשר הצצה לעולם האמיתי והתנסות מעשית, בעוד מקומות אחרים ישפכו אור על השוני בין אוכלוסיות המתאמנים השונות ודרכי הטיפול בהם.

האם קורס מדריכי פילאטיס מתאים לכם?

לחובבנים ולחסרי הניסיון כדאי להגיע למספר שיעורי ניסיון בסטודיו ותיק ולבחון את חיבתם לגישה ולשיטה. לבעלי הניסיון כדאי לבחון את התכנים הספציפיים הנלמדים בכל מוסד ולבחור על פי העדפותיו האישיות ועל סמך השתלבותם של מסיימי הקורסים בתעשיה. יש מי שיעדיף לימודי אנטומיה נרחבים מכיוון שאין לו ידע נרחב בתחום ויהיה מי שיעדיף היכרות יותר מעמיקה עם רפרטואר התרגילים על מנת שיהיה לו בסיס איתן להעביר לתלמידים.

לאחר שהתנסיתם בגישה ומצאתם כי אתם נהנים להגיע לשיעורים אז בוודאי שזוהי בחירה נכונה. עולם הפילאטיס צובר יותר ויותר תאוצה בישראל וישנה דרישה גדולה בתחום למדריכים.

כמו כן, מאפשר התחום להתפרנס בכבוד ומתגמל מאוד עבור בעלי ניסיון וידע.

פילאטיס מכשירים לעומת פילאטיס מזרן

פילאטיס מכשירים הוא שלב אחד קדימה מבחינת רמת המורכבות ודורש בסיס איתן. למתחילים מאפס רצוי להתחיל בקורס מדריכי פילאטיס מזרן ולאחר שהתמקצעו וצברו שעות סטודיו להרחיב את הידע שלהם ולעבור לפילאטיס מכשירים, אשר כשמו כן הוא מתמקד בתרגילים על גבי מכשירים שונים שמספקים התנגדות כנגד קפיצי המכשירים.

פילאטיס מזרן מציב את אוכלוסית המתאמנים על הקרקע ומשכלל את התנועה שלהם, היציבה ומחזק את שרירי הליבה, בזמן שבעולם המכשירים יינתן דגש רב יותר על הארכת שרירים, שיפור גמישות ותחזוקת גוף נטולת כאבים.

כיצד מתחילים ומה מקבלים?

אז אם אתם בתחילת הדרך רצוי לפקוד את סטודיו ותיק ולראות האם השיטה נוגעת אליכם. כאשר בחרתם לעשות את צעדיכם הראשונים בתחום אז בחרו במרכז מקצועי עם מדריכים מהשורה הראשונה. התמקדו בשיטה אליה אתם יותר מתחברים (מזרן או מכשירים), קפצו על כל הזדמנות להתנסות מעשית ושמרו על רמת ציונים גבוהה לאורך הקורס. בסיום ההכשרה תינתן תעודת הסמכה שתאפשר עבודה בכל המקומות שמכבדים עצמם ומחפשים אחר מדריכי פילאטיס מקצועיים.