לימודי השתלמויות מומלצים

קבוצת אנשים

אם אתם מורים כבר הרבה שנים מלמדים שנה אחר שנה את אותם גילאים אתם בוודאי כבר מרגישים קצת שחוקים ובלתי ממצים את עצמכם ואת הפוטנציאל החבוי בתוככם, מרגישים כאילו משהו חסר, כאילו שכחתם משהו. במוסדות רבים בארץ מציעים לבעלי מקצועות שונים קורסים בהשתלמויות כאלה ואחרות, חלקן לשם העשרת הידע האישי של העובד וחלקן כדי להעשיר את כיסו של העובד ולשדרג את משכורתו וזה גם בסדר לחלוטין. גם למוסדות השונים כדאי ואף משתלם להוציא את העובדים שלהן להשתלמויות כאלה ואחרות, זה תורם גם לעסק וגם לעובד עצמו, ואכן לא מעט חברות ואירגונים שמים קרנות מיוחדות בדיוק לשם כך. בנוסף עובד שמבין שהמעסיק הסכים להשקיע עליו ולהוציא אותו לקורס השתלמותי כזה או אחר ירגיש מחוייבות כלשהי לעסק.

לימודים מומלצים

את לימודי ההשתלמויות ניתן לעשות במגוון תחומים החל מרכישת שפה נוספת שכמובן תעזור לאלו מכם שמתעסקים בכל הנושא של שיווק וקשרים עיסקיים עם גורמים מעבר לים, גם את נושא השיווק ניתן ללמוד במכללות השונות, הנחיית קבוצות, נושא נלמד גם הוא, נקרא גם הכשרת מאמנים. מקצועות נוספים הניתנים ללמידה במכללות השונות הם, עיצוב, תיירות, פרסום, שיווק, ביטוח, פנסיה ופיננסים, מחשבים, שוק ההון, ניהול, בריאות ותזונה,אימון אישי, נדל”ן ושמאות מקרקעין, עבודה סוציאלית, תיירות, מחשבים, אמנות, בריאות ותזונה נכונה, גישור ועוד. ההשתלמויות מתקיימות לרוב במתכונת קצרה יחסית, הן נפרשות בדרך כלל על פני כמה שבועות עד כמה חודשים, במטרה להתאים ללוחות הזמנים של אנשים עובדים. שעות ההשתלמות מותאמות אף הן לצורכיהם של עובדים. מסלולים אלה נועדו לסייע להעשיר ולפתח את העובדים וכך ברוב המקרים אופיין הוא חווייתי וכולל התנסות מעשית, סדנאות, דיונים קבוצתיים וסימולציות שונות. כל אלה מסייעים להקנות ידע וכלים חדשים לעובדים וכן תורמים ליצירת גיבוש וקרבה בין עובדים במהלך ההשתלמות. את ההשתלמויות הללו ניתן ללמוד במגוון מכללות ואוניברסיטאות בארץ, כמו: אוניברסיטת חיפה, מכללת אוהלו, מכללת רופין ועוד. לרוב ההשתלמויות אין תנאים מקדימים וכל אחד יכול להירשם אך ישנם סוגי השתלמויות שונים שלהם כן דרושים לפחות תואר ראשון או שני.

גמול השתלמות

גמול השתלמות הוא תוספת לשכרם של עובדים, אותה מקבלים לאחר ההשתתפות בהשתלמויות. הגמול ניתן לפי תנאים ומאפיינים הנקבעים מראש, בדרך כלל אלה כוללים את היקף השעות וגובה התוספת הכספית. הגמול מתייחס לשעות הלימוד שמעבר לשעות הלימודים לתואר אקדמי, כאשר מטרתו היא לתגמל את העובדים על העשרת ההשכלה שלהם ועל שיפור המיומנויות שיכולים לתרום לארגון ולתחום העיסוק. כמובן שגמול ההשתלמות בא לידי ביטוי בנוסף גם בשיפור שכרם של העובדים המשתלמים.
התנאים לקבלת גמול השתלמות משתנים ממקום למקום בחלק מהמקרים יש צורך בצבירת וותק, במקרים אחרים מותנית ההשתלמות ברקע האקדמי הקודם של המשתלמים. בדרך כלל, מעסיקים מעניקים גמול השתלמות על השתלמויות שתחומן קשור בקשר ישיר לתחום העיסוק.