מהו גמול השתלמות ואילו קורסים מתאימים לגמול השתלמות?

גמול השתלמות

עובדים רבים נשלחים במהלך שגרת עבודתם אל גמול השתלמות. נשאלת השאלה מהו גמול ההשתלמות ואילו קורסים עתידים להוות חלק בלתי נפרד מגמול ההשתלמות. על שאלה זו ועוד נענה במאמר שלפניכם. גמול השתלמות הוא הטבה אותה מקבל עובד כנגד השתתפותו בהשתלמות אותה נדרש לבצע מטעם מקום עבודתו.

פעמים רבות נועד גמול ההשתלמות לייעד עובד ספציפי למקצוע אחר (מקודם יותר) וכחלק בלתי נפרד מהכשרתו, יזכה העובד לתגמול. קורסים אלו מתאימים על פי רוב למשרד החינוך, לתחום הסיעוד והרפואה, למשטרת ישראל, מהנדסים, טכנאים הנדסאים וכיוצא בזאת. אחד היתרונות הגדולים ביותר היא האופציה להצמיח במערכת עובדים טובים יותר ומנגד להעניק לעובד הכנסה גבוהה יותר ובמילים פשוטות יותר, גמול ההשתלמות יוצר סיטואציה בה כל הנוגעים בדבר זוכים. כדי לזכות בגמול השתלמות, חשוב שההשתלמות תהיה מוכרת על ידי המעסיק.

הקורסים שמתאימים לגמול ההשתלמות

קורסים לגמול השתלמות יכולים לכלול תחומי לימוד רבים ומגוונים ובכל מקרה, קיימת רשימה מסודרת מאוד של קורסים מוכרים לקבלת גמול ההשתלמות. כל אחד מהקורסים עתיד להרחיב את אופקיו וידיעותיו של העובד/התלמיד, אך לא כל קורס עונה על דרישות מקום העבודה ששולח את התלמיד ללימודים. כדי להגדיר ולהשלים בין הצורך של מקום העבודה לבין הקורס, נרחיב מעט אודות סוגי הקורסים המוכרים לגמול השתלמות.

כל אחד מהקורסים המוצעים ניתן לחלק בהתאם לתחומים שונים ובין היתר לתחום הרפואה, הכלכליים וכיוצא בזאת ולראייה.

  • קורס כלכלי – קורס אותו מייעדים לאנשים מתחום הכלכלה לרבות מנהלי הכספים אך לא רק אלא גם עבור כל אחד שבחר לעבוד במחלקה הכלכלית ובמחלה הכספית.
  • קורסים עסקיים – קורסים והשתלמויות אלו מעניקות למשתתף ומרחיבות את תפיסתו העסקית וזאת על מנת שיצליח להעניק ללקוחות החברה שירות טוב יותר, שיצליח לשפר את התנהלותו התפעולית ועל מנת שיצליח לנהל את מהלך עבודות השוטפת בצורה טובה יותר.
  • קורס רפואי – קורס המיועד לאנשים/ עובדים מתחום הרפואה מכל קשת התפקידים. מטרת הקורס היא להרחיב את הידע המקצועי של כל אחד מהעובדים וכל אחד ברמתו כמו גם את תודעת השרות המוענק לחולים שמגיעים לבקר במרכז הרפואי.
  • קורס מקצועי – קורס אשר מוענק לעובדים מתחומים שונים ומגוונים לרבות תחום האינסטלציה, תחום החשמל, תחום הבניין, מחלקת תחזוקה וכיוצא בזאת.
  • קורסים טכנולוגים – גם בתחום הטכנולוגיה שיודע תנופה בתקופה האחרונה ישנם קורסים רבים ומגוונים ובין היתר קורסי מחשבים , קורסי אלקטרוניקה, קורס מערכות מידע, קורס תכנות, קורס אבטחת מידע, קורס בודקי תוכנה ועוד.

לסיכום – גמול השתלמות מאפשר לכל עובד להתמקצע ולהרחיב את ידיעותיו בתחום ספציפי ואף ללמוד מבראשית תחום חדש ולהתקדם בעבודתו ומנגד זוכה המעסיק בעובד בעל מוטיבציה גבוהה יותר, בעל ידע רחב יותר ובעל מקצועיות גבוה יותר לעיתים משמעותית.