מה שפת הגוף מספרת לנו?

דרך התקשורת הקיימת כיום בין בני־האדם היא מילולית. השפה משמשת אותנו במובנים רבים כגון: לשוחח האחד עם השני, להסביר את כוונתנו אם היא איננה ברורה, לשירה, הבעת רגשות ועוד. כמו כן, יש ביכולתנו ללמוד יותר משפה אחת, ולדבר במספר שפות שונות. אך מעבר למילים שאנו משתמשים בהן, ישנה גם שפת הגוף. מהי שפת הגוף שלנו, ומה היא חושפת בפנינו?

שפת הגוף שלנו

שפה זו מתבטאת דווקא בתנועות ובתנוחות הגוף השונות שלנו. אפשר ללמוד רבות על אדם רק מלהתבונן בשפת הגוף שלו. לדוגמה, אם אתם משוחחים עם אדם מסוים, והוא יושב מולכם עם זרועותיו שלובות, הדבר מעיד על כך שהוא אינו מוכן להיפתח בפניכם. הוא שומר את ידיו קרוב לחזהו ואינו מאפשר גישה אליו, לפחות זה מה שגופו משדר בין אם הוא מודע לכך או לא.

קורס שפת גוף יקנה לכם את היכולת ללמוד ולנתח את תנועות הגוף הבעות הפנים השונות ואת משמעותן הנחבאת. כמו כן תוכלו להבין את המחוות השונות הנעשות על ידי אנשים במצבים שונים כמו, פגישה עסקית, פגישה רומנטית או אף ראיון עבודה.

מה נלמד בקורס שפת גוף?

קורס זה מכיל נושאים רבים ומגוונים, אשר יפתחו בפניכם צוהר להבנה טובה יותר של שפת הגוף של אלו העומדים לפניכם, וחשוב מכך יקנה לכם את האפשרות ללמוד תחום זה כראוי. בין הנושאים הללו תמצאו: אסרטיביות ותקשורת בין־אישית, הכרות עם איברי הגוף השונים, כמו גם התפקיד והאחריות שלהם על העברת מסרים שאינם מילוליים. בנוסף תלמדו כיצד להעביר מסרים מול קהל, מהם חשיבותם של הופעה חיצונית וסגנון הלבוש וכיצד הם משפעים על הדימוי העצמי של האדם? מהו מקומה של שפת הגוף בחיינו האישיים – בבית, בעבודה, עם בני הזוג, הילדים, חברים ועוד אינטראקציות שבהן אנו נמצאים.

נושאים נוספים שילמדו הם: מה הקשר בין הדימוי העצמי שלנו, להשפעתו על תקשורת שאיננה מילולית? וגם כיצד מאבחנים שקרים ולחץ דרך שפת הגוף? באילו הבדלים תרבותיים נתקל בין המינים השונים? תדמיתנו האישית והמקצועית ומה שאנו משדרים לעולם וגם החיבור בין העולם העסקי לבין שפת הגוף ככלי עזר לתקשורת עם מנהלים ועמיתים, בראיונות עבודה שונים ואף כאמצעי לניהול משא ומתן וכאמצעי למכירה.

למי מיועד הקורס?

קורס זה מיועד לכל מי שחפץ בהעשרת הידע האישי שלו לגבי הבנת שפת הגוף של האחר, ומעוניין בשינוי מהותי בחייו, בקריירתו, בשיפור התקשורת שלו ובפרט בשינוי ושיפור התדמית הקיימת שלו. אנשים נוספים אשר קורס זה יכול לסייע להן רבות במסגרת העבודה שלהם הם: פסיכולוגים, יועצים ומדריכים למיניהם, מגשרים, אנשי משאבי אנוש, מטפלים בתחום האומנות, אנשי שיווק ומכירות וכל בעלי מקצוע אשר מעוניינים לחדד את יכולת אבחונם מול לקוחות, עמיתים בעבודה ועובדים מכל הדרגים. כמו כן, הקורס מתאים לאנשים הנוטים להתראיין או כאלו העתידים להופיע בתקשורת.