איך בוחרים מורים פרטיים?

מורה פרטי

לכולנו יש סיפור מהתיכון או מהאוניברסיטה על מורה פרטי שליווה אותנו יד ביד בדרך להצלחה, כזה שהאמין בנו לא משנה מה וענה על כל שאלה שהתעוררה. כיום, הורים רבים דואגים שילדיהם ילמדו עם מורה פרטי, בגלל ההשפעה הישירה על הציונים ועל המוטיבציה ללימודים.

מחקרים שונים מוכיחים כי תלמידים שלומדים עם מורה פרטי מצליחים יותר ב-67%. על פניו, זו לא “חוכמה גדולה” אבל מה שבאמת מעניין הם המחקרים על המוטיבציה בקרב תלמידים. המוטיבציה של תלמידים שלומדים עם מורה פרטי גבוהה ב-20% מהמוטיבציה של תלמידים שלא לומדים עם מורה פרטי. הסיבה לכך, היא הרצון לגרום למורה גאווה. המוטיבציה מגיעה לידי ביטוי בשעות רבות של למידה למבחנים והשקעה בשיעורי הבית.

כיצד לבחור מורה פרטי?

כולנו רוצים מורה פרטי, כזה שיענה על כל השאלות בסבלנות, ויסביר לנו בחיוך גם בפעם האלף שאנחנו שואלים את אותה השאלה. אז למה צריך לשים לב לפני שקובעים עם מורה פרטי? ואיך ניתן למצוא מורים פרטיים בקלות?

א. הכול מתחיל ונגמר בכימיה: הכימיה שלנו עם המורה משפיעה על האווירה בשיעור. כדאי לוודא אפילו בשיחת טלפון שיש לנו שפה משותפת עם המורה, ושנוכל להרגיש מולו בנוח. על המורה להיות נעים הליכות, סבלני ואדיב.

ב. ידע מקצועי, זה לא הכול: מורה פרטי צריך להיות בעל ידע מקצועי, אבל יותר חשוב מכך – עליו לדעת להקנות אותו. קיימים לא מעט אנשים חכמים, שאינם יודעים כיצד להנגיש את החומר ולהסביר אותו בצורה מובנת. יש לוודא שהמורה אכן מנוסה בשיעורים פרטיים, ויוכל להביא אתכם לציון 100 המיוחל.

ג. מורה פרטי שנותן “חכה” ולא את ה-“דג”: יכולותיו של מורה פרטי נמדדות כשאנחנו לבד. מה קורה ברגע בו אין לצדנו את הקול המכוון והמרגיע. מורה פרטי מצוין, צריך לדעת לתת לנו כלים מתאימים, ולא “להאכיל אותנו בכפית”. שימו לב שהמורה מאתגר אתכם ומאפשר לכם להגיע לפתרון לבד.

ד. המורה מרוכז בשיעור במאת האחוזים: כיום בעידן בו כולנו בדוקים את הטלפונים שלנו לפחות כל עשר דקות, חשוב לשים לב שהמורה הפרטי מקדיש את מלוא תשומת הלב למתרחש בשיעור. בנוסף, אם השיעור מתקיים בביתו של המורה, בדקו שאין הסחות שעלולות להפריע לשיעור, כמו ילדים או רעש כלשהו.

אז איך מוצאים מורים פרטיים?

קיימים לא מעט אתרים שמרכזים עבורנו מורים פרטיים במגוון תחומים כאשר הבולט מבניהם הוא ידיד מורים פרטיים – השימוש באתר הוא פשוט, עלינו לחפש את המקצוע ואת עיר המגורים, למשל מתמטיקה בעיר תל אביב, ולתת לאתר למצוא עבורנו מגוון מורים פרטיים. תשמחו לשמוע, שכדי להופיע באתר, המורים הפרטיים עוברים מספר בדיקות כדי להבטיח איכות, ידע מקצועי, השכלה, ניסיון וותק.