סוגי ראשי דיו למדפסת

באיזו מדפסת אתם מדפיסים את הפרויקטים שלכם? והאם אתם מקפידים על החלפת ראש דיו מקוריים למדפסת? ייתכן שההעדפה שלכם היא חברה כזו או אחרת של מדפסות, בכל מקרה תצטרכו באיזשהו שלב להחליף ראש דיו. עובדים במשרד דווקא ומדפיסים בכמויות? נדבר גם על טונר למדפסות.

בעוד שהעולם הולך ונהפך יותר ויותר דיגיטלי, חלק ניכר מהמסמכים שאתם עובדים איתם נשלחים בכלל ללא נייר. אבל עדיין, למרות שכולנו עובדים באמצעות אי-מייל בדרך כלל, עדיין אנחנו צריכים להדפיס פרויקטים מוגמרים על נייר. וכמדברים על הדפסות איכותיות, כמובן שמדברים גם על סוג המדפסת, לא רק על סוג הדיו. ובכל זאת, אילו סוגי ראשי דיו קיימים בשוק ועל מה חשוב להקפיד?

סוגי ראשי דיו שקיימים למדפסות

בשוק קיימים ראשי דיו למדפסות BROTHER, ראש דיו תואם HP, דיו צבע מקורי HP ועוד. אם אתם משתמשים במדפסת משרדית, סביר להניח שאתם תצטרכו לרכוש טונר למדפסות. אם בכל זאת ביתית, אז המדפסת הביתית שלכם בדרך כלל תהיה ניזונה מדיו שמגיעה במארזים ריבועיים קטנים.

במקרים מסוימים, מחסניות הדיו יגיעו גם בצורות מלבניות. תוכלו לרכוש מחסניות דיו בצבעים צהובים, צבע כחול, ירוק וכל צבע אחר שתרצו.

החלפת דיו במדפסת: ראשי דיו מחירים וסוגים

סוגי ראשי הדיו בשוק הם רבים ושונים, לרבות סוגים של ראשי דיו מקוריים וחלופיים. תוכלו לרכוש בעלויות של 25 ₪ (בממוצע) ראשי דיו תואמים, שהם נקראים גם חלופיים. באופן כללי, מחירים של ראשי דיו למדפסות נעים בין טווחי מחירים של 20 ₪ – 80 ₪ בממוצע. תוכלו לרכוש סוגים שונים, וזאת בהתאם למדפסת שלכם כמובן.

חשוב לשים לב, גם אם אתם מחליטים לרכוש ראש דיו חלופי (תואם), בכל מקרה עדיף ללכת על מותג ולשלם קצת יותר. כלל הברזל הוא רכישת ראשי דיו מקוריים, לא חלופיים ולא תואמים. זה תמיד מה שיהיה עדיף בכל מקרה. אבל אם אתם בכל זאת מעדיפים לחסוך בעלויות ולרכוש תואם, רכשו אחד איכותי בלבד. מדוע?

מדוע יהיה עדיף לרכוש ראש דיו איכותי בלבד?

בין אם אתם רוכשים ראש דיו למדפסת BROTHER, או שמא ראש דיו למדפסת HP, אתם תרצו דיו איכותי. ראשי דיו איכותיים מאפשרים לכם להקטין את הבלאי במדפסת לאורך הזמן. במהלך השנים, ראשי דיו שאינם איכותיים יכולים לגרום לסתימה של מזרקי הדיו במדפסת. כמובן, זה כבר יעלה לכם בתיקון המדפסת.

העניין הוא כזה, בימינו אנשים רבים בוחרים שלא לתקן את המדפסת שלהם, מה שמוביל אותם בדרך כלל לזרוק אותן לפח ולרכוש אחת חדשה. זאת, כנראה בעקבות המחירים הנמוכים שכיום מוצעים על מדפסות הזרקת דיו. אז בכדי לא להיכנס בכלל לעניין של רכישת מדפסת חדשה, יהיה כדאי להקפיד על דיו איכותי, שלא יסתום את מזרקי הדיו עצמם.