קורס תזונה- כי האדם הוא מה שהוא אוכל

קורס תזונה צריך היה להיות בגדר חובה בכל מסגרת לימודים, אבל אנחנו עוד לא שם, למרבה הצער. כך, כל מי שרוצה לחיות חיים מלאים וטובים באמת צריך לבחור לרכוש את הידע וזה עוד לא נעשה באופן אוטומטי, למרבה הצער.

אכן, האמירה העתיקה של- אתה מה שאתה אוכל היא אמירה מאד נכונה ברמה הגבוהה ביותר. לא רק שהתזונה שלנו משפיעה על איכות החיים שלנו ועל הבריאות שלנו היא גם משפיעה על הביצועיים שלנו, על תהליכי החיים ופעילות האיברים שלנו, על מצב הרוח שלנו ועל הפריון שלנו ולמעשה על כל היבט של החיים, שלנו ושל הסובבים שלנו. כן, יש גם השפעה חברתית בין אנשים הן בהיבטים של משקל הגוף והן בהיבטים של תזונה בפרט. אנחנו משפיעים ומושפעים כל הזמן.

למה כדאי ללמוד לימודי תזונה?

לימודי תזונה במסגרת קורס תזונה משמשים לשתי מטרות מרכזיות וחשובות, כששתיהן שלובות זו בזו ואחת לא חשובה יותר מהשנייה, האחת היא בשביל העצמי. להכיר יותר את יסודות התזונה על מנת לשפר את איכות החיים הפרטית ושל הסביבה המידית כמו במקרה של בני משפחה שמתגוררים יחד. המטרה השנייה היא כעיסוק. אכן עולם התזונה הוא פורח ומשגשג מבחינה עסקית ומקצועית והוא אפיק פנטסטי במונחים של קריירה למי שרוצים להגשים ייעוד ושליחות.

בין אם במסגרת פרונטלית ובין אם במסגרת מקוונת, קורס תזונה הוא קורס חוויתי, עשיר. החברים לספסל הלימודים הם אנשים שהגיעו מתוך תחושת שליחות, מה שאומר שהמרקם האנושי הוא איכותי והוא מבוסס על נושא מאחד על בסיס המכנה המשותף הגבוה ביותר. זה מעשיר מאד את כל החוויה ומייצר קשרים לחיים.

איך להצליח בלימודים?

הרבה פעמים אנשים שפונים אל לימודי קורס תזונה עושים את זה אחרי תקופה מסוימת שבמסגרתה הם לא למדו וכך עלול להיווצר חוסר ביטחון מסוים ביחס לתחושת המסוגלות. חשוב להבין שלמידה היא עניין אורגני וזה לא משנה כמה זמן עבר מאז הפעם האחרונה שלמדתם או איזה תלמידים הייתם בעבר.

המח שלנו הוא איבר מסתגל ויכולות למידה הן קודם כל נרכשות. לא כל תחומי הלימוד זהים ואם הלב שלכם נוטה לתחום ספציפי יהיה לכם הרבה יותר קל והרבה יותר מעניין ללמוד.

על מנת להצליח בלימודים במסגרת קורס תזונה בעיקר חשוב לבוא עם ראש פתוח ולהתנסות בכל מני שיטות לימוד שונות עד שתמצאו את פרופיל הלימוד שעובד עבורכם הכי טוב. סטודנטים לרפואה מדווחים ששיטת הלימוד שעובדת הכי טוב עבורם היא שיטת הלימוד המגוונת שמשלבת סגנונות לימוד שונים.

יעילות הלימוד במסגרת קורס תזונה

לימודי תזונה עבור רוב האנשים יהיו למידה של שפה חדשה, מונחים מעולם הרפואה וגם הרבה פיזיולוגיה ואנטומיה. צריך לבוא לזה ערוכים. לוקח זמן לשנן את כל המושגים ולהתחבר אל השפה הזו, דבר שלא בא לנו באופן טבעי. סבלנות והרבה ממנה זה חשוב מאד כדי להצליח בלימודים. תזכרו שאתם יכולים לעשות את זה.

חשיפה היא גם חיונית להצלחה בלימודים ולכן ככל שתחשפו לחומר הלימודים בכל צורה שהיא, תגדילו את סיכוי ההצלחה באופן מהותי.