מכללת אשקלון- כל הדברים הטובים

המכללה האקדמית אשקלון היא המכללה האקדמית הראשונה שקמה בישראל. היא מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה כמוסד להשכלה גבוהה.

את דרכה החלה המכללה כשלוחת אוניברסיטת בר אילן, בשנת 1965, ולאחר קבלת האישור, קיבלה מעמד של מכללה אקדמית.

חידושים ושדרוגים במכללת אשקלון

מעל 8700 בוגרים עברו תחת ידי מכללת אשקלון, המפעילה כיום מסלולי לימודים לקבלת תואר ראשון BA רב תחומי של אוניברסיטת בר אילן וכן BA התמחותי של מכללת אשקלון.

בשנת 1998 הוקם הקמפוס החדש של מכללת אשקלון. בסמוך לתחנה המרכזית, בקרבת הים והמרינה, משתרע הקמפוס על פני שבעים דונמים ובהם קומפלקס מפואר של מבנים, ביניהם אולמות לימוד, מעבדות מחשבים ואלקטרוניקה, גלריית אמנות, ספרייה, קפיטריה, מועדון לסטודנטים, בית כנסת, חדר כושר ואף מעונות לסטודנטים שאין ידם משדת להגיע למכללה מדי יום, מרחבי הארץ.

מבני הקמפוס החדשים הם פרי תכנון ארכיטקטוני מוקפד, ומסביבם גנים ומדאות, פינות מנוחה וחצרות, וכן ככרות המשמשות מפגשים חברתיים. עוד בקמפוס מכללת אשקלון מרכז כנסים בין לאומי, ובו אולם תיאטרון וכנסים, סינמטק, בית קולנוע, וכן אולם קונצרטים. מרכז זה מכיל בתוכו כאלף מקומות ישיבה, והוא מצויד בחידושים אלקטרוניים מן השורה הראשונה. המרכז מרהיב ביופיו ומרשים עד מאד. בקומה העליונה בו, עומדת לרשות המבקרים במרכז הכנסים מסעדה משובחת לחובבי קולינריה איכותית, ובה חמש מאות מקומות ישיבה המשמשים את ציבור הסטודנטים.

ספריית מכללת אשקלון היא מהגדולות ביותר באזור הדרום. שטחה כשלושת אלפים מ”ר, והיא בת שלוש קומות. הספרייה כוללת מעל מאה אלף פריטים בתחומים שונים.

פסיכומטרי לחיילים

חיילים רבים, כבר במהלך שירותם הצבאי, מתחילים לחשוב על עתידם באזרחות, רבי מהם, המעוניינים ללמוד לימודי תואר, הדורשים כתנאי קבלה ציון מבחן פסיכומטרי מנצלים את הזמן, ומתחילם להתכונן אליו. אולם, לא חשוב להדגיש כי מעבר לניצול נבול של הזמן שנחסך לאחר השחרור, ועם האפשרות להירשם מייד למבחן או לאקדמיה, ישנן זכויות רבות לחיילים בקורסי הכנה לפסיכומטרי, המתקיימים במהלך שירותם הצבאי.

קורס פסיכומטרי לחיילים בוא קורס הנערך במהלך שירותו הצבאי של החייל. חיילים קרביים או תומכי לחימה יכולים ליהנות מקורס בתשלום סמלי בלבד, ולעתים ללא עלות כלל. משרד הבטחון מקיים מדי שנה מכרז שמטרתו בחירת קורסי פסיכומטרי לחיילים , אשר הינם מסובסדים עבורם. ההנחות יכולות להגיע לסכומים של עד כאלף וחמש מאות ₪, ומקלים באופן משמעתי על החייל המתכנן את עתידו. בנוסף, מומלץ לבדוק אלו קורסי פסיכומטרי לחיילים משוחררים נמצאים ברשימת המוסדות בהם ניתן לשלם את הקורס מכספי הפקדון.

בישראל, מתחילים הלימודים האקדמאיים אצל רוב האזרחים רק לאחר השירות הצבאי. על מנת לחסוך בזמן יקר, מומלץ כבר בתקופת הצבא להשלים בגרויות במידה ויש צורך בכך, וללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי. באופן זה, מייד לאחר השחרור, תוכלו להירשם ללימודים להשכלה גבוהה, מבלי לבזבז שנה נוספת.